1 Comment

 • Zofia K. 29 lipca, 2018 at 1:21 pm

  Szanowna Pani Agnieszko!
  Właśnie przeczytałam – niemalże jednym tchem – Pani sagę pt. „Czary Codzienności”. Zachwyciłam się prostotą Pani opowieści o tak zwyczajnych sprawach, ludzkich przeżyciach, stosunkach sąsiedzkich ale zwłaszcza – uczuciach. Jestem pod wielkim , pozytywnym wrażeniem Pani wrażliwości na otaczającą nas naturalne piękno przyrody , tak często nie dostrzegane – choć wśród niej przecież żyjemy. Miejsc takich jak opisane przez Panią w Zmysłowie jest z pewnością wiele w naszym polskim krajobrazie, ale chyba go nie doceniamy albo po prostu nie dostrzegamy. Najbardziej jednak doceniam w tej Pani powieści wewnętrzne rozterki wspaniałych jej bohaterek, które w fantastyczny sposób wpływają także na naszą – czytelników , a przynajmniej na moją psychikę . Bardzo pozytywnie odbieram te wszystkie , bardzo zresztą ciekawe rozważania myślowe, z którymi sami się często zmagamy brnąc niejednokrotnie w ślepą uliczkę. Pani udało się tak pokierować losami bohaterów ,że wszystko skończyło się dla nich dobrze. Nie bez wpływu na ich tok : prawdomówności i bezpośredniości Danieli, dobroduszności Agaty czy szczodrej pomocy sąsiadów i wielu innych bohaterów tej opowieści. Konfrontacja Agaty wywodzącej się z bezdusznej , choć atrakcyjnej finansowo korporacji z naturalną dla Niej dobrocią – w chwili potrzeby pomocy dopiero co poznanej przyrodniej siostrze – zwycięża bez wahania dobroć i Agata przejmuje opiekę nad osieroconą siostrą. Trzeba dużo odwagi i empatii dla drugiego człowieka by tak właśnie postąpić.Chyba niewielu zdobyło by się na taki heroizm w dzisiejszym , zmaterializowanym świecie.Wskazując taką właśnie drogę postępowania swoim czytelnikom ma Pani z pewnością swój udział w zmianie dotychczasowych zachowań na lepsze wielu z nich.
  Jestem przekonana,że wielu z nas – czytelników odnajduje w Pani bohaterach siebie i poszukując właściwych zachowań w niektórych swoich sytuacjach, wzorem rozumowania bohaterek – odnajduje właściwą , dobrą drogę dla siebie.
  Za to jestem Pani bardzo wdzięczna jako czytelniczka .

  P.S. wydawca powinien się jednak trochę przyłożyć do solidniejszego weryfikowania tekstu pod względem literówek, których niestety jest sporo!
  Z wyrazami szacunku – Zofia K.

  Reply

Leave a Comment